Düzleştirici tarak işe yarıyor mu?

By 10:21:00

düzleştirici tarak


Düzleştirici taraklar maşaların ardından piyasaya çıktı. Peki bu düzleştirici fırçalar maşaların yerini alabilir mi? Düzleştirici tarak kullananlar memnun mu?

Öncelikle belirtmeliyim ki düzleştirici fırçalar saçı ütü gibi preslemek yerine saç telleri arasından geçerek hacimli düzlük sağlıyor. Yani basık şekilde dümdüz etmek yerine biraz kabarık bırakarak düzleştiriyor. Saçın elektriğini alarak daha canlı görünmesine yardımcı oluyor. Saç tipiniz dalgalı veya hafif kıvırcık ise düzleştirici fırça işe yarayabilir.

Düzleştirici tarak nasıl kullanılır? Her cihazın usulune uygun bir kullanımı vardır, düzleştirici tarak da saça zarar vermemek için özenle kullanılmalıdır. Düzleştirici fırçanın saçınızın arasında kolay kayabilmesi için yıkama aşamasında özel ürünler kullanmalısınız. Saç kremiyle yada şampuana katılmış çam terebentin yağıyla saçınızı yıkarsanız taramak daha kolay olacaktır. Yıkadıktan sonra saç bakım yağı da kullanabilirsiniz. Saç kuruduktan sonra keçe olmayan saça düzleştirici fırça uygulanabilir. Eğer saçınız hafif keçelmişse önce normal tarakla saç taranır ki düzleştirici tarak takılıp kalmasın. Sonra büyük bir tutam saçı tutup alttan tarayarak kullanabilirsiniz. Verim alabilmek için alttan taramak önemlidir, en son üstten tarayabilirsiniz.

düzleştirici tarak kullanımı


En iyi düzleştirici tarak hangisi? Piyasada onlarca çeşit bulunuyor ama en iyi düzleştirici tarak çinden ucuza getirilip 30- 40 liraya satılanlar değil tabi çünkü ucuz düzleştirici fırçaların koruyucu katmanları kalitesiz oluyor ve saçın yanmasına sebep oluyor. Kaliteli bir ürün almak istiyorsanız bilindik markanın ürününü almanızı öneririm. Örneğin Arzum Superstar çok satanlar arasında.

Şimdi Satınal

Arzum düzleştirici tarak; üzerindeki açma kapama tuşu ve + - ısı ayarlama tuşu ile kolay kullanıma sahiptir. (İnce saç teline sahip olanlar 170-200 derece arasında kullanabilirler, kalın saç teli olanlar ise 220 derecede kullanabilir.) Hafif oluşu ve elle kolay tutulabilmesi artı özellik katmıştır. 1 dakikada ısınır ve kullanıma hazır hale gelir.

Benzer Yazılar

0 yorum