Sponsor

Watsons

Sivilce için öneriler

By 07:18:00 , ,

sivilce
Sivilcelerin oluşum sebebi bünyeye bağlı olarak değişir. Çözüm yöntemleri arasında bir çok yöntem okumuşsunuzdur.Bu yöntemlerden çoğu zararla sonuçlanmış veya hiç yararı olmamıştır.

Turp,zeytin yağı,sirke gibi gıdalar sivilceler için faydalı değil zararlıdır. Zeytin yağı sivilceli bölgeye uygulandığında zaten yağ dolu sivilce bezesi yeni bir yağ ile desteklenir. Cildi rahatlatsa bile sivilce için pekte olumlu sonuçlar vermez.

Sivilce oluşumunu tetikleyen etkenler arasında yağlı yiyecekler yer alır. Zararsı gibi görülen yiyeceklerde yüksek yağ oranı mevcuttur.Bunlardan bazıları çekirdek,patates kızartması,köfte,ketçap, mayonez ve yağlı yemeklerdir. Bunlardan uzak durmak değil az yemek uygundur.

Sivilce tedavisinde en önemli yöntem bir doktora başvurmaktır.Deriden yapılan krem tedavisi sadece svilce yüzeyini kurutur.Alttan beslenmeye devam eden sivilce tamamen iyileşmez.Bu yüzden hap ile tedavi içerden beslenen sorunu bitirebilir. Doktorunuza baş vurmadan sivilce tedavisi uygulamak yanlış olacaktır.

Kaynak: http://stildanis.blogspot.com

Benzer Yazılar

0 yorum