Sponsor

Watsons

Modaya Uymak Şart mı?

By 07:56:00 ,

Moda kendine yakışanı giymektir klişe sözü ile başlayalım.

Her insanın tarzı farklıdır.Bugün moda olan bir kıyafet ayşe için uygun olabilirken bengü için alakasız olabilir. Etrafınızda sıkça görebileceğiniz gibi vitrinlere yeni gelen ne varsa bir anda cansız mankenlerden canlı insanların üzerine giyiliveriyor.
Üstelik bunların giyilebilir sürekliliği ne kadar düşünmeden alıveriyoruz. Genelde 1-2 ay sonra modası geçip bir köşeye atacağımız ürünlere gereksiz paralar harcamak pekte mantıklı değil.

Arkadaşlarımızdan ve diğer insanlardan geri kaldığımızı düşünüp aldıklarımız pişti olduktan sonra değerini kaybeder.Döktüğümüz paralar ve kazanmak için harcadığımız emekte cabası.

Bu kış zımbalı botlar vitrinlerde sıkça görülen çeşitlerdi.Metal tarzını andıran bu ayakkabılar kabarık etek ve prenses elbise giyen kızlar için moda olmaktan ziyade vitrin kalabalığı olarak görüldü.Rock tarzını benimseyenler için zaten moda olan zımbalı deri ceget ve ayakkabılar, klasik giyim tarzını benimseyenler için moda kavramını içine almadı.
Peki bu insanlar hiç tarzı olmadıkları bu zımbalı giysileri alsalar ne olur? Kendisine yakışmadığı ve vücut ve yüz tipine uymadığı halde bunları giyse dışardan bakıldığında tarz değil özenti olark görülür. Bu yüzden satın aldığımız ürünlerin kişilğimizi doğru yansıtması konusunda özenli olmak şarttır. 

Benzer Yazılar

0 yorum