Sponsor

Watsons

Ayda 10 kilo vermek mümkün!

By 08:20:00 , , , ,

Hepimiz zayıflamak isteriz ama çok azımız bunu başarır. Diyet yapıp tekrar bırakanlar, istediği ideal kiloya ulaşamayanlar olarak sayımız azımsanmayacak kadar çok. Çoğumuzun derdi olan fazla kilolardan sağlıklı şekilde kurtulmak mümkün. Zorlanmadan, yorulmadan, eğlenerek kilo vermek istiyoruz, ama baheneler bulup erteliyoruz. Aslında şöyle diyet yapmadan fazla kilolardan kurtulma yöntemi olsada uygulasak değil mi. İşte bu yöntemlerden bir kaçını paylaşacağım bu yazıda hepinize yardımcı olmak amaçlı kendi uyguladığım yöntemleri yazacağım. Önceleri okuyup araştırıp uyguladığım yöntemlerden işe yarayanlar da oldu işe yaramayanlar da oldu. Denenip uygulanmış ve faydası görülmüş tüyolar almak çok işinize yarayacak. Artık neler yaparak ayda 10 kilo verdiğimi paylaşma vakti geldi.

1- Doymadan kalkmak: Sofrada en sevdiğiniz yemek bile olsa tıka basa yememek gerekir. En önemli kural budur.
2- Hamur işleri: Hamur işi ve pilav türü şeyleri de az yemek gerekir. Eğer pilav yemek canınız istiyorsa o zaman sadece 3 yemek kaşığı yemelisiniz.
3- Ara öğün: ara öğünlerde elma, şeftali, muz, kivi gibi meyveler yiyerek vücudunuzun enerji ihtiyacını karşılayın.
4- Sabah çayı: Sabahları sıcak bir suyun içine; maydonoz, zencefil ve limon koyarak çaya dönüşmesini sağlayın ve ılık olunca için. Bunu kahvaltı çayı olarak içebilirsiniz.
5- Öğle yemeği: Öğle yemeğini çorba ve salata gibi hafif yemeklerle geçirin.

6- Akşam yemeği: Akşam yemeğinde yine hamur işi ve pilav türü şeyleri 3 kaşıktan fazla yemeyin. Bakliyat olursa doyana kadar yiyebilirsiniz. Eğer yağlı bir yemek varsa bu yağların vücudunuza karışmaması için yemekten 5 dk önce bir bardak suyun içine Lipofit kapsülü atabilirsiniz. Bu sayede miğdenizde yağları ve şekeri kana karışmadan ayrıştırıp vücuttan atmak için bağırsağa gönderecek ve yeni kilo alımının önüne geçilecektir. Lipofitle tanışma hikayem yine zayıflama çareleri ararken karşıma çıkmıştı. Bakanlık onaylı ve ünlü isimlerinde kullandığını görünce denemek istedim. Suyun içine atınca eriyor sonra içince yediğiniz yemeklerin yağ ve şekerini vücudunuzla depolamıyorsunuz. Hakkaten faydası da oluyor. Lipofit sipariş sayfasına git.

7- Atıştırmalıklar: Çoğumuz akşam yemekten sonra çay yada kahve içmek isteriz. Tv izlerken veya sohbet ederken atıştırmalık ararız. Çerez, kuruyemiş gibi şeyleri yerden yanında hazmı kolaylaştıran ve gece acıkmanızı engelleyen bitkisel çay içmek ayda 10 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bunun için size kendi kullandığım morninga çayını önerebilirim. İçerisinde; protein, potasyum, A vitamini, demir, kalsiyum, C vitamini gibi zengin besinler barındıran bu çay, akşam yemeğinden sonra hazmı kolaylaştır, göbek eritmeye ve yağ yakmaya, gece acıkmamanıza yardımcı olur. Morninga çayı sipariş sayfasına git.

8- Spor yapmak: Spor zamanı, gece uyumadan önce kan dolaşımını hızlandırmak için belli hareketler yapmanız gerekir. Vücut germe hareketleri, yana uzanıp acağı kaldırıp indirmek, dans hareketleri gibi evde uygulayacağınız yöntemler ayda 10 kilo vermenize yardımcı olacaktır. Daha kaslı bir vücut isterseniz spor salonuna da yazılabilirsiniz.
9- Yürüyüş yapmak: Günlük yarım saat yürüyüş yapın. Yürüyüş yapma temiz hava almak ve beyne oksijen gitmesi, hücrelerin yenilenmesi için önemlidir. Zayıflamak için günlük fazla yorulmadan yarımsaat yürümek gerekir.
10- Sıvı tüketmek: Yemekten daha çok sıvı tüketmek gerekir. Susadığınız zaman kola yada meyve suyu içmek yerine su için.Çay olarakta yukarıda bahsettiğim Morninga çayını öneririm.

Ayda 10 kilo vererek zayıfladım
Bu yöntemleri denemiş ve ayda 10 kilo vermiş birisi olarak sizinde istediğiniz ideal kiloya ulaşmanızı istityorum. Bu yüzden bildiklerimi sizinle paylaşmaktan çekinmedim. Ayrıca verdiğim yöntemler arasında diyetisyenden aldığım tüyolarda var. Haydi kızlar, sizde benim gibi ayda 10 kilo verebilirsiniz, çok kolay sadece isteyin.

Benzer Yazılar

0 yorum